Ile kosztuje założenie blokady alkoholowej w samochodzie?

Ile kosztuje założenie blokady alkoholowej w samochodzie?

Jakie są koszty posiadania blokady alkoholowej w samochodzie? Podajemy informacje o cenie blokady, cenie montażu oraz obowiązkowej kalibracji. Przygotowaliśmy przybliżoną kalkulację kosztów posiadania i montażu blokady.

Blokady alkoholowe są coraz popularniejszym sposobem na uniknięcie jazdy pod wpływem. Są też furtką dla osób, które chcą skorzystać ze skrócenia zakazu prowadzenia pojazdów. Często spotykamy się z pytaniem o koszt montażu i zakupu blokady alkoholowej, dlatego postanowiliśmy zbadać ten temat. Dla ułatwienia przeanalizujemy sytuację osoby, która straciła uprawnienia do prowadzenia pojazdów z powodu jazdy pod wpływem.

Jakie koszty łączą się z blokadą?

Pierwszymi z kosztów, które należy ponieść są opłaty sądowe związane ze złożeniem wniosku o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów. Na tym etapie można pokusić się o pomoc radcy prawnego lub innego specjalisty w tym zakresie, który pomoże przygotować wniosek, który będzie miał szansę wpłynąć na stanowisko sądu.

Jeśli już uzyskaliśmy zgodę sądu na skrócenie zakazu, to będziemy musieli ponownie podejść do egzaminu oraz zapłacić za wyrobiony dokument. W międzyczasie musimy zakupić lub wynająć blokadę - koszt zakupu to od 3000 zł w zwyż, natomiast wynajem to ok 70-80 zł/miesięcznie. Kolejnym kosztem jest montaż blokady, który wynosi od kilkuset (najczęściej ok. 500 zł) do nawet kilku tysięcy złotych w zależności od modelu auta. Co więcej po montażu blokady należy pojechać autem na przegląd, gdzie również zapłacimy za diagnostykę i podpisanie stosownych dokumentów przez diagnostę.