Nowy produkt

Promiler ALX 1000

1 260,16 zł

Masz pytania? Zadzwoń!

Handlowiec - 605-997-977
Joanna 663-001-007Zostaw wiadomość - a nasz opiekun skontaktuje się z Tobą

Tu podaj tekst alternatywnyPromiler ALX 1000 łączy funkcje blokady alkoholowej i alkomatu osobistego!


W przeciwieństwie do standardowych blokad alkoholowych jednostka pomiarowa ALX 1000 może zostać w kilka sekund odpięta od jednostki kontrolnej w samochodzie i funkcjonować jako samodzielne urządzenie pomiarowe t.j. alkomat podręczny funkcjonujący poza pojazdem.

ALX 1000 to urządzenie z unikalną funkcją 2w1. Produkt marki PROMILER można stosować zarówno jako alkomat osobisty, jak i blokadę alkoholową zamontowaną w samochodzie. ALX 1000 jest alkomatem, który uniemożliwia uruchomienie silnika, jeżeli potencjalny kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu. Urządzenie składa się z dwóch elementów - jednostki pomiarowej i jednostki sterującej. W jednostce pomiarowej wykonywana jest analiza próbki oddechu. Jednostka sterująca może zablokować lub odblokować przekaźnik rozruchowy. Po włączeniu zapłonu przez kierowcę alkomat wzywa do wykonania pomiaru.


Jak działa blokada samochodowa ALX 1000?


Przy wykryciu zawartości alkoholu powyżej 0,2 promila uniemożliwia uruchomienie silnika. W przeciwieństwie do standardowych immobiliserów alkoholowych jednostka pomiarowa może zostać w kilka sekund odpięta od jednostki kontrolnej w samochodzie i funkcjonować jako samodzielne urządzenie pomiarowe t.j. alkomat podręczny funkcjonujący poza pojazdem. W odróżnieniu od dostępnych na rynku urządzeń tego typu ALX 1000 jest znacznie tańszy, zachowując jednocześnie wysoką jakość oferowaną przez “Policyjną” technologię Fuell - Cell. ALX 1000 to urządzenie dedykowane wyłącznie do dobrowolnej instalacji.

Interlock marki Promiler znajduje zastosowanie w sytuacji, gdy zachodzi potrzeba kontroli dostępu do auta ze względu na obawę o zdrowie i życie najbliższych. Idealna relacja ceny do jakości sprawia, że urządzenie wypada rewelacyjnie na tle konkurencyjnych produktów. 

Zastosowanie blokady alkoholowej ALX 1000

Blokada alkoholowa ALX 1000 może być stosowana do montażu dobrowolnego w aucie. Interlock marki PROMILER nie spełnia wymagań technicznych i prawnych do zastosowania w przymusowym montażu, który następuje po wydaniu stosowanego wyroku sądu. W związku z tym ALX 1000 jest przeznaczony dla osób, które chcą chronić swoich najbliższych przed skutkiem jazdy samochodem pod wpływem alkoholu, a nie dla osób, do których ma zastosowanie nakaz sądowy. 

Promiler ALX 1000 to urządzenie skierowane do osób, które ze względów osobistych lub biznesowych planują zastosowanie w prywatnym bądź służbowym aucie alkoholowej blokady dostępu. Coraz powszechniejsze jest stosowanie kontroli alkoholowej przy wejściu do zakładów pracy, a co za tym idzie również wyposażanie floty samochodowej w blokady alkoholowe.

Zakres Temperatur pracy 0˚C ~ 40˚C
Czas przygotowania do pracy w temperaturze 20°C 10 s.
Czas przygotowania do pracy w temperaturze 0°C urządzenie musi pracować w temp. Dodatnich. Przechowywać poza pojazdem.
Czas przygotowania do pracy w temperaturze -20° C urządzenie musi pracować w temp. Dodatnich. Przechowywać poza pojazdem.
Wymagany Ustnik TAK
Liczba ustników w zestawie 5
możliowść korzystania z blokady jako alkomatu TAK
wsparcie serwisowe Tylko w Polsce
kalibracja co 12 miesięcy/ 1500 pomiarów
trwałość czujnika 2 lata
zalety i przeznaczenie Niedroga wysokiej jakości blokada prewencyjna dla użytkowników indywidualnych, pojazdów młodzieży, itp..
wyświetlany wynik * PASS/FAIL lub dokładny wynik np. 0,200
Spełnia normy EN dla blokad NIE
Obejście blokady podczas usterki ** Wbudowany (zabezpieczony plombą) przycisk wyłączenia blokady w controlboxie umożliwia uruchomienie pojazdu bez wykonywania testu
czas trwania warunkowego odblokowania urządzenia zależy od użytkownika
możliowść wykonania kolejnego pomiaru z funkcji menu TAK (poprzez wciśnięcie przycisku włączenia)
możliowść podłączenia dodatkowych przyrządów NIE
dodatkowe przyrządy montowane do alkomatu -
dodatkowe przyrządy controlboxa -
zasilanie Alkomat 2x AAA alkaliczne(urządzenie poza pojazdem) i 12V/24V w pojeździe (24V na specjalnie zamówienie)
* PASS/FAIL – Co do zasady blokada informuje wyłącznie o możliwości uruchomienia pojazdu (PASS) lub o zablokowaniu ze względu na wykryty alkohol (FAIL). Różne urządzenia mogą mieć różne treści dla tych komunikatów.
** Po warunkowym odblokowaniu urządzenia przez call center, alkomat musi ponownie trafić na serwis w ciągu trwania czasu odblokowania.
Warunkowo odblokowane urządzenie, które nie zostało poddane serwisowi zostaje zablokowane, a pojazd unieruchomiony do czasu wykonania serwisu.

3 inne produkty w tej samej kategorii: