Nowy produkt

Dräger Interlock 5000

3 690,00 zł

Masz pytania? Zadzwoń!

Handlowiec - 605-997-977
Joanna 663-001-007Zostaw wiadomość - a nasz opiekun skontaktuje się z Tobą

Interlock 5000 - blokada alkoholowa dla wymagających

Interlock 5000 to alkomat uniemożliwiający uruchomienie silnika jeżeli potencjalny kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. Urządzenie składa się z dwóch komponentów - części ręcznej i jednostki sterującej. W części ręcznej przeprowadzana jest analiza pobranej próbki oddechu. Jednostka sterująca może zablokować lub odblokować przekaźnik rozruchowy pojazdu. Po włączeniu zapłonu przez kierowcę alkomat wzywa do wykonania badania oddechowego. Przy wykryciu zawartości alkoholu uniemożliwia uruchomienie silnika. Obsługa jest łatwa i intuicyjna dzięki przejrzystej strukturze menu na kolorowym wyświetlaczu.

http://blokadaalkoholowa.alkotester.pl/themes/theme1185/img/Interlock-5000-blokada/Interlock-5000-blokada.jpg

Jak działa blokada alkoholowa Interlock 5000?


Interlock 5000 rejestruje i przechowuje ważne zdarzenia, np. oddanie lub odmowa oddania próbki oddechu, zmierzone stężenie alkoholu, uruchomienia i zatrzymania silnika oraz ewentualne próby manipulacji. Transmisja danych z jednostki sterującej do komputera PC wysyłana jest przez złącze podczerwieni lub bluetooth.

Immobilizer składa się z części ręcznej służącej do pobierania próbek i jednostki sterującej, w której przechowywane są wszystkie ważne dane. Jeżeli wynik testu jest pozytywny, jednostka sterująca odblokowuje rozrusznik i umożliwia uruchomienie silnika. W przypadku stwierdzenia obecności alkoholu w wydychanym powietrzu urządzenie uniemożliwia rozruch.

Inne funkcjonalności:

- tryby pomiaru: klasyczny i dmuchaj / wciągnij / dmuchaj; 

- możliwość podłączenia urządzeń dźwiękowych (np. klakson); 

- harmonogram pracy - np. uniemożliwiający uruchomienie pojazdu w niedziele lub możliwość uruchomienia pojazdu bez wykonywania pomiaru w określone dni/godziny; 

- możliwość ustawienia konieczności wykonania pomiarów kontrolnych w trakcie jazdy.


Zastosowanie Interlock 5000

Dräger Interlock 5000 ma zastosowanie do montażu dobrowolnego i jest produktem skierowanym do osób, które chcą zapewnić prewencyjną alkoholową kontrolę dostępu do pojazdu prywatnego lub służbowego. Urządzenie nie spełnia norm wymaganych przez polskie prawo dla blokad alkoholowych montowanych w związku z wyrokiem sądu. Interlock 5000 polecamy osobom, które chcą chronić swoich bliskich przed skutkami prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu.

Interlock 5000 to najwyższej jakości blokada dla firm transportowych, zabezpieczenie maszyn, itp. Wytrzymały czujnik oznacza niskie koszty serwisu przez wiele lat.

Zapewnione szybkie wsparcie serwisowe w całej Europie.

Zakres Temperatur pracy - 40˚C ~ 85˚C
Czas przygotowania do pracy w temperaturze 20°C 4s.
Czas przygotowania do pracy w temperaturze 0°C 15 s.
Czas przygotowania do pracy w temperaturze -20° C 60 s.
Wymagany Ustnik TAK
Liczba ustników w zestawie 3
możliowść korzystania z blokady jako alkomatu NIE
wsparcie serwisowe Cała Europa
kalibracja co 12 miesięcy
trwałość czujnika Min 4 lata
zalety i przeznaczenie Najwyższej jakości blokada dla firm transportowych, zabezpieczenie maszyn, itp. Zapewnione szybkie wsparcie serwisowe w całej Europe. Wytrzymały czujnik oznacza niskie koszty serwisu przez wiele lat.
wyświetlany wynik * PASS/FAIL
Spełnia normy EN dla blokad PN-EN 50436-2:2014 (tylko montaż dobrowolny)
Obejście blokady podczas usterki ** Call center udostępnia jednorazowy kod odblokowania bez wykonywania testu.
czas trwania warunkowego odblokowania urządzenia 24h*** (czas na dojazd do serwisu, później urządzenie zablokowane).
możliowść wykonania kolejnego pomiaru z funkcji menu TAK
możliowść podłączenia dodatkowych przyrządów NIE
dodatkowe przyrządy montowane do alkomatu -
dodatkowe przyrządy controlboxa sprawdzanie stanu akumulatora, alarm dźwiękowy, możliwość podłączenia klaksonu, uruchamianie alkomatu po otworzeniu drzwi
zasilanie Z instalacji pojazdu 12V/24V
* PASS/FAIL – Co do zasady blokada informuje wyłącznie o możliwości uruchomienia pojazdu (PASS) lub o zablokowaniu ze względu na wykryty alkohol (FAIL). Różne urządzenia mogą mieć różne treści dla tych komunikatów.
** Po warunkowym odblokowaniu urządzenia przez call center, alkomat musi ponownie trafić na serwis w ciągu trwania czasu odblokowania.
Warunkowo odblokowane urządzenie, które nie zostało poddane serwisowi zostaje zablokowane, a pojazd unieruchomiony do czasu wykonania serwisu.
*** W czasie warunkowego odblokowania pojazd może być uruchamiany bez wykonywania testów. Po upływie tego czasu pojazd nie będzie mógł być uruchomiony ponownie do chwili wykonania serwisu blokady

3 inne produkty w tej samej kategorii: